wtorek, 17 sierpnia 2010

Jak wybrać profesjonalna firmę szkoleniową?

Firm szkoleniowych na rynku bardzo wiele, co niestety nie ułatwia wyboru. Jak dokonac tego właściwego, aby korzystnie zainwestować pieniądze w szkolenie?

Warto najpierw określić cel szkolenia, co chcemy osiągnąć, czego oczekujemy od szkolenia. Nie zaszkodzi kierować się również wypróbowanymi zasadami, przestawię kilka z nich, które zwykle ułatwiają mi wybór najlepszych ofert.

Po pierwsze : firma szkoleniowa powinna posiadać referencje od przeszkolonych firm, a najlepiej na stałe współpracować z nimi

Po drugie:  przekazywać wiedzę i umiejętności zdobyte dzięki doświadczeniu  wykwalifikowanych trenerów, entuzjastów nauczania, a nie tylko fachowców.

Po trzecie: szkolenie oparte jest o autorski program szkoleniowy, często zdarza się, że  program szkoleniowy jest żywcem skopiowany.

Po czwarte: szkolenie opiera się głównie na  zagadnieniach  praktycznych, dla których teoria jest jedynie podstawą. unikajmy takich szkoleń, gdzie wiekszość to przekazywana wiedza, anie ćwiczone umiejętności    

Po piąte: firma powinna dopasować szkolenie do oczekiwań uczestników, idealnie jeśli nawet w trakcie szkolenia, trener potrafi i chce zmodyfikować program.

Po szóste: profesjonalna firma to profesjonalne materiały szkoleniowe i reprezentacyjny certyfikat. Materiały szkoleniowe powinny być czytelne i zrozumiałe - często korzysta się z nich także po szkoleniu.

Po siódme: dobrze wyważona cena, to wiartgodność firmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz